تازه ترین خبر

خبرهای تازه از دنیای اطراف ما

البته از بدشانسی فوتبال ایران، آبی‌ها و زردها در دور بعد به هم خواهند خورد.

 اینکه چند روزی از پایان لیگ‌برتر گذشته است، اما مسوولان تیم‌ها خیلی زود برای فصل آینده در حال بستن کادر فنی و بازیکنان خود هستند. در حال حاضر هفت تیم لیگ‌برتری تکلیف نفر اول روی نیمکت را مشخص کردند و 11تیم دیگر باقی مانده تا بتوان در مورد سرمربیان لیگ‌برتری و تیم‌های آنها در لیگ دوازدهم اظهارنظر کرد. سپاهان و پرسپولیس با کرانچار و دنیزلی ادامه می‌دهند. مس و نفت آبادان هم قرارداد قاسم‌پور و کاستا را تمدید کرده‌اند و تقوی نیز قرار است همچنان در جمع سایپایی‌ها باقی بماند. عبدالله ویسی راهی پیکان شد و فرکی هم سر از اهواز و فولاد درآورد.


در این میان قلعه‌نویی بین استقلال و تراکتور مردد است ولی خودش به تبریزی‌ها چراغ سبز نشان داده. قرار است او در جلسه هیات‌مدیره باشگاه که در تهران برگزار می‌شود، شرکت کند و از برنامه‌هایش بگوید و سپس قراردادش در همان روز با باشگاه تمدید می‌شود.

گفته می‌شود مشکلی برای تمدید قرارداد وجود ندارد. جعفری مدیرعامل تراکتورسازی در این مورد می‌گوید: اکنون هم همراه مدیران استانی در راه رفتن به عسلویه هستم تا بتوانیم منابع مالی برای باشگاه پیدا کنیم. البته گفته می‌شود قلعه‌نویی منتظر مشخص شدن مدیرعامل استقلال نیز هست که شاید به تهران بازگردد. در مورد سایر مربیان هم شایعات زیادی به گوش می‌رسد، گفته می‌شود علی دایی از دو باشگاه تراکتورسازی و نفت پیشنهاد دارد ولی گفته می‌شود با نفت تهران به توافق رسیده است،

 با این حال قنبرزاده مدیرعامل نفت این اتفاق را تکذیب می‌کند‌: در حال حاضر در مرحله ارزیابی سرمربی هستیم و گزینه‌های مختلف را بررسی می‌کنیم اما هنوز با هیچ مربی‌ای مذاکره نکرده‌ایم و در این مرحله نیز نام هیچ مربی‌ای را اعلام نمی‌کنیم. حتی بقال و سوپرمارکت محله هم به من پیشنهاد سرمربی می‌دهد و در کوچه و بازار هم این پیشنهادها هست. حمید استیلی که بعد از رفتن از پرسپولیس خانه‌نشین بود، گفته می‌شود با مدیران صبای قم در حال گفت‌وگو است تا هدایت این تیم را برعهده بگیرد و یاوری در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس از ماندن در تیم فجر سپاسی صحبت کرده است. مسوولان باشگاه ذوب‌آهن که هنوز از ماندن یا جدایی منصور ابراهیم‌زاده در این تیم مطمئن نیستند، چند گزینه را در فهرست خود قرار داده‌اند.

مجید جلالی و فیروز کریمی اصلی‌ترین گزینه‌های ذوب‌آهن هستند. اخیرا شایعه شده که فیروز کریمی در حال جمع کردن بازیکن برای ذوب‌آهن است. حسین فرکی سرمربی فولاد، خداداد و سجادی را به عنوان دستیاران خود به باشگاه معرفی کرده و به احتمال زیاد نعیم سعداوی و کوروش بختیاری‌زاده هم در این تیم می‌مانند. در نقل و انتقالات بازیکنان هم خبر جالب توجه چند روز اخیر، پیوستن «فردریک کانوته» مهاجم اهل کشور مالی باشگاه سویای اسپانیا است که در آستانه عقد قرارداد با باشگاه مس کرمان قرار دارد. اما عبدالله ویسی سرمربی جدید پیکان خانه‌تکانی اساسی در تیم انجام داده و بازیکنان معروف این تیم را اخراج کرد. ویسی برای فصل جدید لیگ‌برتر، بسیاری از بازیکنان پیکان را کنار خواهد گذاشت.

در فصل گذشته بازیکنانی مثل علیرضا واحدی نیکبخت، محمد پروین، داوود سیدعباسی،   محمدرضا طهماسبی، بهشاد یاورزاده، ایمان حیدری، جونیور، ارن و... در پیکان بازی کردند ولی ویسی می‌خواهد برای فصل جدید، یک تیم جوان و کم نام و نشان ببندد به همین دلیل این بازیکنان را کنار خواهد گذاشت. نکته قابل توجه این است که او اعلام کرده فقط هفت یا هشت بازیکن را در پیکان نگه خواهد داشت. ماهینی، مدافع راست ذوب‌آهن هم به گفته خودش به یکی از دو تیم پرسپولیس و سپاهان خواهد پیوست. 

 ابوذر رحیمی، بازیکن فصل گذشته داماش به تیم مس کرمان پیوست.

+   مریم فرجی ; ۱٠:٠٤ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩۱

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir