رکود در بازار خرید و فروش سیم‌کارت تلفن همراه

افشار فروتن لاریجانی  اظهار کرد: طی دو هفته اخیر حجم افزایش عرضه را شاهد بودیم و عدم تناسب در عرضه و فروش منجر به رکود بازار سیم‌کارت شده و قیمت‌ها را افزایش داد.

وی درباره دلیل این افزایش گفت: افزایش قیمت از سویی باعث شد که خیلی‌ها نسبت به فروش سیم‌کارتی که در دست داشتند اقدام کنند و از سویی با توجه به بالا رفتن قیمت و نداشتن قدرت خرید مردم بازار راکد شده و از رونق افتاد.

او با بیان اینکه بازار در انتظار تثبیت قیمت نرخ است ابراز کرد: به اعتقاد من دوباره شاهد افزایش قیمت سیم‌کارت‌ها به ویژه در کدهای قدیمی‌تر خواهیم بود و البته این موضوع به شرایط تقاضا در بازار بستگی دارد و افزایش قیمت اجتناب‌ناپذیر است.

رییس انجمن فروشندگان سیم‌کارت، گوشی و لوازم جانبی گفت: از ابتدای سال گذشته در حوزه سیم‌کارت‌های 0912 با کدهای قدیمی یک، دو و سه روند صعودی را شاهد بودیم و به طور کلی می‌توان گفت در شش ماهه دوم سال گذشته افزایش قیمت بیش‌تری را به نسبت شش ماهه اول سال در سیم‌کارت‌های 912 با کدهای قدیمی داشتیم.

فروتن ادامه داد: در اسفندماه سال گذشته شاهد رونق چند روزه‌ای در بازار سیم‌کارت تلفن همراه بودیم که می‌توان گفت این رونق در تمام کد‌ها اتفاق افتاد اما خیلی زود فروکش کرد و البته این رونق، افزایش قیمتی را منجر نشد و فقط بازار سیم‌کارت تلفن همراه را از حالت رکود خارج کرد.

/ 0 نظر / 11 بازدید