نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد91 شنبه اعلام می‌شود

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،از پذیرش 85 هزار داوطلب نهایی در آزمون ارشد خبر داد و گفت: اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون ارشد از 11 تا 13 شهریور ماه از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می‌شود تا پذیرفته‌شدگان در مهلت مقرر نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

وی با اشاره به ثبت‌نام 930 هزار و 215 نفر در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته 91 گفت: این آمار نسبت به آزمون کارشناسی ارشد سال گذشته تعداد 58 هزار و 409 نفر افزایش داشته است.

انتشار کارنامه اولیه آزمون ارشد در روز شنبه

وی با اشاره به انتشار کلید پاسخ به سوالات داوطلبان از روز یکشنبه هفتم اسفند ماه بر روی سایت سازمان سنجش تصریح کرد: کارنامه نتایج اولیه آزمون ارشد 91 از روز شنبه شش خردادماه بر روی سایت سازمان قرار می‌گیرد.

 

انتشار دفترچه راهنما از اوایل هفته آینده

وی تصریح کرد: داوطلبان شرکت کننده می‌توانند با استفاده از شماره داوطلبی و مشخصات شناسنامه‌ای خود به کارنامه نتایج اولیه دسترسی داشته باشند.

وی تصریح کرد:‌ دفترچه راهنمای انتخاب رشته تحصیلی این آزمون شامل شرایط و ضوابط  و پذیرش هر یک از کد رشته‌ها در اوایل هفته آینده و قبل از مهلت انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش قابل دسترسی است.

آغاز مهلت انتخاب رشته از 8 خرداد

توکلی ادامه داد: داوطلبان مجاز پس از مطالعه دفترچه انتخاب رشته از روز دوشنبه 8 خرداد تا ساعت 24 روز پنج شنبه 11 خرداد ماه می‌توانند نسبت به انتخاب کد رشته محل‌های انتخابی خود در سایت اقدام کنند.

توصیه سازمان سنجش به مجازین ارشد

وی به مجازین آزمون کارشناسی ارشد 91 توصیه کرد: پس از مطالعه دفترچه مذکور کد رشته محل‌های مورد علاقه خود را حداکثر تا 100 کد رشته محل از میان کد رشته امتحانی مجاز انتخاب و ابتدا کد رشته محلهای انتخابی را به ترتیب اولویت علاقه مرتب و سپس در فرم پیش نویس انتخاب رشته ثبت کنند.

وی تصریح کرد: داوطلبان باید پس از اطمینان از صحت کد رشته محلهای انتخابی از روز دوشنبه هشت خرداد لغایت ساعت 24 روز پنج شنبه 11 خرداد به منظور انتخاب رشته به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به ثبت کد رشته انتخابی خود اقدام کنند.

نحوه گزینش نهایی در کنکور ارشد

توکلی  با اشاره به گزینش دانشجویان در هر کد رشته امتحانی بر اساس کارنامه اولیه و کسب حد نصاب نمره لازم اظهار کرد: گزینش نهایی در کلیه کد رشته‌های تحصیلی بر اساس 80 درصد نمره آزمون در هر رشته گرایش و 20 درصد معدل تراز شده دوره کارشناسی انجام می‌شود.

وی در عین حال تصریح کرد: تعداد مجازین انتخاب رشته تا حدود سه برابر ظرفیت پذیرش استخراج می‌شود.

تشریح آمار کنکور ارشد 91

توکلی همچنین با تشریح آمار کنکور ارشد 91 با بیان اینکه 87 هزار و 318 داوطلب نسبت به علاقمندی به یکی از 64 کد رشته شناور به عنوان کد رشته امتحانی دوم اقدام کردند، گفت: با توجه به اینکه آزمون هر کد رشته جداگانه برگزار شده و هر داوطلب بایستی کارت ورود به جلسه آزمون را داشته باشد، حدود یک میلیون و 17 هزار و 533 کارت صادر شد.

وی با اشاره به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد از 26 بهمن تا 28 همین ماه در سال 90، گفت: از میان 930 هزار و 215 داوطلب واقعی، تعداد 785 هزار و 13 داوطلب در جلسه آزمون حاضر بودند که از این تعداد، 718 هزار و 956 داوطلب در جلسه آزمون یک کد رشته امتحانی و 66 هزار و 57 داوطلب دیگر در جلسه آزمون دو کد رشته حاضر بودند.

وی با اشاره به غایب بودن 145 هزار و 202 داوطلب از میان داوطلبان واقعی آزمون کارشناسی ارشد 91 اظهار کرد: به عبارت دیگر 15،61 درصد داوطلبان واقعی در جلسه غایب بودند.

توکلی در خاتمه تصریح کرد: از میان تعداد داوطلبان واقعی غایب، 78 هزار و 673 نفر برای دریافت پرینت کارت اقدام نکرده‌اند و همچنین 66 هزار و  529 داوطلب واقعی کارت ورود را دریافت کرده‌اند ولی در جلسه حاضر نشده‌اند.

/ 0 نظر / 7 بازدید